הצי' קונג

הצי קונג היא שיטה שפותחה בסין לפני אלפי שנים והיוותה מקור לתורת לחימה שונות ולשיטת תנועה טיפולית. השיטה יוצרת דינמקה אנרגטית של הנעה,חיזוק ופיתוח אזורים חסומים, מבוססת על עקרונות היין והייאנג ככוחות מנוגדים ומשלימים. הזרימה בניהם מבטיחה את הדינמקה. הפעלת שריר מורכבת ממתיחת השריר ומשחרורו. הצד הפיזי של הכוחות הללו משפע על הצד המנטלי.

לדוגמא: היאנג, כמו שאיפה מלוא ריאות אל הבטן התחתונה, מרכז האנרגיה של הגוף או העברת משקל אל קידומת הרגל, התודעה תחבור לצמיחה והצלחה. היין הוא הצד המכונס של האדם והוא יתבטא בנשיפה ובהעברת משקל הגוף אל העקב ההתכנסות תעזור למתאמן בשלב מאוחר יותר לצאת בעוצמה אל המרחב.

הצי קונג עוסק בערוצי אנרגיה ועבודה על מריאנדים. צירוף המילים צי' קונג משמעו תרגילי אנרגיה שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף איזונה והמרתה. המטרה היא שבאמצעות התרגילים הפיזים ישתנה השדה האנרגטי ועימו התפיסה. מכאן הדרך לשינוי ולשחרור היא קצרה, היעד העקרי הוא העצמה אישית, העצמה היא מעין מצבר שיסייע להתמודד עם הדרישות בהווה ובעתיד, דרישות שרק ילכו ויגברו.

לאסטרטגיות הטיפול יש מספר מטרות: להרגע, להתרכז, להביא את האני למרכז ולהרפות. בתרגילי הציקונג יש דגש על נשימות ומתח שרירים, כל המערך הזה משדר למירדיאנים שאנחנו נמצאים במרחב. כשהתרגיל הפיזי נעשה כמו שצריך השינוי המטורי גורם לשינוי מנטלי.

צי' קונג