רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול על ידיי עיסוי כף הרגל לצורך ריפוי, זו טכניקת ריפוי הוליסטית שמטרתה להביא לאיזון והרמוניה בין גוף ונפש הרפלקסולוגיה מפעילה את כוח הריפוי הטבעי של הגוף, כפות רגלנו הם האיבר המחבר אותנו לאדמה, הן החוליה המקשרת בין חיינו הרוחניים לחיינו הפיזים, הן ״מקרקעות״ אותנו, הן הבסיס והיסוד שלנו, מהן הקשר שלנו לאדמה ולאנרגיות הזורמות ממנה.

כפות הרגליים הן הגוף כולו בזעיר אנפין. כל האיבריים, הבלוטות וחלקי הגוף השונים הם בעלי השתקפות בכפות הרגליים, השתקפיות של האיברים וחלקי הגוף מופיע גם בכפות ידיים, עניים ובאוזניים, אך כפות הרגליים משקפות את התיאור הזה בצורה הברורה ביותר, היות והמשטח הוא גדול ומאפשר עבודה דרכו, ברגליים יש נוכחות של קצות עצבים ולכן כפות הרגליים רגישות, העצבים הרבים מוליכים אימפולסים חשמליים כערוצי אנרגיה המחברים את כפות הרגליים לשאר הגוף, כאשר מפעילים לחץ מתון על נקודות מסויימות בכף הרגל מופיע אימפולס עיצבי, אלקטרו כימי, שיוצר ׳מסר׳ המועבר באמצעות נירונים לגלגליון ומשם לאיבר הספציפי, הקשור לאזור הלחיצה ברגל, תהליך זה משפעל את מערכת העצבים האוטונומית.

מטרת הרפלקסולוגיה היא להחזיר לאדם את מצב ההומאוסטאזיס שיווי המשקל או איזון. עיסוי מיקצועי של אזורי הרפלקסים בכפות הרגליים מסייע לזהות את חלקי הגוף שנמצאים בחוסר איזון, הטיפול ברפלקסולוגיה מביא את הגוף להרפיה ולהפחתת מתח בגוף.

רפלקסולוגיה היא שיטת תרפיה המתאימה לא רק למצבי בריאות וחולי, אלה גם לשמירה ומניעה מפני התפתחות מחלות. היא מפחיתה סטראס ,משפרת זרימת דם בגוף, משפרת את התפקוד העצבי, פותחת חסימות בערוצי אנרגיה ומאזנת את האנרגיה בגוף.

רפלקסולוגיה