רייקי

הטיפול באמצעות הרייקי התגלה מחדש בסוף המאה ה- 19 על ידי נזיר יפני, בשם מיקאו אוסואי. מקורה של השיטה כלל הנראה בתרבות הטיבטית העתיקה. אוסואי מצא כתבים בסנסקריט מלפני 2,500 שנה שמרמזים על שיטת טיפול מסוג זה. הרייקי היא שיטת טיפול הוליסטית שבה מניח המטפל את ידיו על גופו של המטופל במגע עדין או ללא מגע באופן שמזרים אנרגיה דרך המטפל אל המטופל.
סגולות הריקי טמונות באנרגיית החיים, וידועות כבעלות כוחות ריפוי הנוגעות ומטפלות בשורשי החסימות של האדם. לרייקי יש השפעה על הממד הגופני, הרוחני והנפשי של כל אדם ואדם.

אנרגיית הרייקי

רייקי היא אנרגיית חיים אוניברסלית שמודרכת על ידי תבונה אלוהית ויוצרת איזון והרמוניה.
באופן טבעי מודעים כולנו לגוף הפיזי, הגשמי והממשי. אך ברובד נוסף קיימות באדם מערכות של אנרגיות הסמויות מהעין ושאי אפשר להסבירן. ברובד זה קיימים מרכזי אנרגיה, שנקראים צ'אקרות, שמווסתות את זרימת כוח החיים דרך הגוף הפיזי, המנטלי והרגשי. שיטת הרייקי מעבירה בעזרת כפות הידיים אנרגיית ריפוי הזורמות דרך מערכות אנרגטיות במטרה לפתוח צ׳אקרות חסומות ומרידיאניים פגועים.

המילה רייקי מורכבת משתי מילים יפניות: ריי (Rei) וקי (Ki). משמעות המילה 'ריי' היא מהות רוחנית בלתי נראית, ומשמעות המילה 'קי' היא רוח החיים. ובצירוף שתי המשמעויות מדובר בשיטת טיפול שמשלבת הדרכה רוחנית בלתי נראית ליצירת רוח חיים, אנרגיה. 

חמשת יסודות הרייקי

תורת הרייקי מבוססת על חמש עקרונות שיש בהן פשטות וצניעות. ואלו הן:

  • להרפות מהכעס
  • לשחרר את הדאגה
  • להיות נוכח בהווה, ולבטל מחשבות מתסכלות על עבר ומחשבות מדאיגות על העתיד
  • הכרת תודה על מה שיש לי ועל מה שיכנס לתוך חיי
  • לחלוק כבוד לכל יצור חי: הורים, מורים, אנשים מבוגרים, ילדים, בעלי חיים וצמחים.

תמצות יסודות הרייקי באים לידי ביטוי באמירה המוכרת:

 " רק היום אודה על כל מה שיש לי, רק היום לא אדאג, רק היום לא אכעס, רק היום אבצע את עבודתי ביושר, רק היום אנהג בנדיבות כלפי שכניי וכלפי כל יצור חי".

 

רייקי
הרחבה על יסודות הרייקי

יופיו של הרייקי טמון בפשטות שבו ובנגישות שלו לכל אחד. הרייקי מטפל בכל אדם, בגוף בנפש, ברגשות וברוח. את תורת הרייקי אפשר ללמוד בקלות. מדובר בשיטת טיפול פשוטה ובטוחה. הרייקי אינו דת, הוא פועל ללא אמונה, בכלל זה גם על אנשים שאינם מאמינים בשיטת טיפול זו. הרייקי מאפשר חיים הרמוניים עם היקום ומביא איתו שפע, טוב, שקט ושלווה.

יד ביד מדיטציה ורייקי

תרגול מדיטציה הוא בסיס נפלא שעשוי להגביר את השפעת היכולת הטיפולית באמצעות רייקי. בעזרת תרגול מדיטציה מתעוררת מודעות פנימית, פורשת את מרחבי הטיפול ופותחת דלת לאנרגיית הרייקי.

במסגרת עבודתי אני משלבת את הטיפול בעזרת הרייקי בעבודה אישית ובהדרכה ללימודי הרייקי. כל אדם יכול ללמוד להשתמש בשיטת טיפול זו.

 בעזרת הרייקי מזמינה אתכם להשתחרר מהמתח ומהלחץ, לחוות רגיעה ושלווה, לחדש את יכולות הריפוי הטבעית של הגוף, לאזן ולרפא את עצמך.