צמחי מרפא

צמחי המרפא התגלו לפני אלפי שנים כבעלי ערך רב לריפוי ולמניעת מחלות בתרבויות רבות. בסין נעשה שימוש בצמחי מרפא, והם הפכו לחלק מעולם הטיפול. בכתבי הרפואה הסינית מתועדים מאות צמחים וחומרים, ששימשו ועדיין משמשים לטיפול במגוון מצבים רפואיים.

כיום השימוש בצמחי מרפא רווח גם כחלק מהרפואה העממית וגם כחלק מהרפואה הקונבנציונלית. צמחי המרפא מוגשים כפורמולות בטבליות, אבקות יבשות או תמציות. הצמחים, הפטריות והאצות נבחרים על פי אבחנה רפואית של מטפל המוסמך לכך, ונרקחים על ידי רוקח שלמד את תחום צמחי המרפא.

הכלים השונים שרכשתי בעולם הרפואה הסינית מסייעים לי לבצע אבחנה לשורש הבעיה והמכאובים של מטופליי. צמחי המרפא יכולים לשמש ככלי מרכזי לטיפול,  או להתלוות לאחד ממגוון הטיפולים שאני מציעה. סדרת טיפולים יכולה לשלב דיקור, טיפול באמצעות כוסות רוח, שימוש במוקסה, יעוץ תזונה,  והתאמת פורמולה של צמחי מרפא. השילוב בין כוסות הרוח ובין צמחי המרפא מעניקים מענה טיפולי ברובדים שונים.

שימוש בצמחי המרפא

הטיפול בצמחי המרפא מורכב בדרך כלל ממספר זנים של צמחים שנרקחים יחד לפורמולה. הפורמולות הסיניות מותאמות לכל מטופל בהתאם לאבחנה. בארץ קיימים יותר מ- 200 צמחים מאושרים לשימוש, ובסין המגוון גדול הרבה יותר. הצמחים מגיעים לארץ לאחר בדיקות מחמירות ועמידה בתקן ה- FDA האמריקאי (מנהל המזון והתרופות האמריקאי), ולאחר אישור של משרד הבריאות הישראלי. את פורמולת הצמחים אפשר ליטול בצורת אבקה לחליטה, טינקטורה (מיצוי אלכוהולי), טבליות או להשתמש בצמחים בצורתם הטבעית על ידי בישולם. שיטה זו נקראת RAW.

 

צמחי מרפא
צמחי מרפא למניעה, לטיפול ולחיזוק המערכת החיסונית בגוף

מחקר ארוך שנים נעשה בתקופות ובאזורים שונים בעולם על צמחי המרפא ועל תרומתם לבריאות האדם. וכך במהלך אלפי שנים נאסף מידע ונוסדה תורה שלמה – היא תורת צמחי המרפא. הצמחים מוינו על פי צבעם, טעמם וריחם, ובנוסף נבדקה מהי ההשפעה והתרומה שיש לכל אחד מחלקי הצמח על האדם, למשל השפעתו של העלה שונה מהשפעתו של הענף או הפרי.

הצמחים מחולקים גם על פי השפעתם: כמקררים או כמחממים, ועל בסיס זה יועד כל אחד מהסוגים לטפל ולמנוע מחלות שונות. צמחים מקררים לטיפולים הדורשים קירור ולהפך.  הצמחים מקוטלגים גם על פי טעמם. למשל צמחים מרים משפיעים על אברים שמשויכים לאלמנט האש, כמו; לב, מעי דק ומעטפת הלב וכדומה.

כיום נעשה שימוש בצמחים, בעשבים ובתבליני המרפא לטיפול במערכות השונות כמו: השרירים, הדם, העצבים ולחיזוק המערכת החיסונית, והם ידועים גם כבעלי יכולות לשיפור מחלות כרוניות.

בהכשרתי כמטפלת ברפואה סינית- אקופנקטורה וצמחי מרפא אני מוסמכת לטפל בעזרת צמחי מרפא. בטיפול אני מאבחנת ומתאימה הרכבים שונים של צמחים, בהתאם לאבחנה של המטופל.

 מזמינה אתכם לשפר את בריאותכם, לחזק את המערכת החיסונית, לשפר את הרגשתכם באמצעות טיפול משולב בדיקור, כוסות רוח, והתאמת צמחי מרפא המתאימים עבורכם.