רפואה סינית דיקור

בטיפולים שלי אני נעזרת בכלי מופלא ומרכזי מעולם הרפואה הסינית – הדיקור הסיני. עבורנו המטפלים הרפואה הסינית היא שפה, שמסייעת לנו לזהות את שורש הכאב או המחלה של המטופלים שלנו, ולבנות להם תוכנית טיפולית מלאה.
אצל מטופלים רבים עולות שאלות רבות, כמו; מהו בכלל דיקור סיני? איך זה עובד על הגוף? האם זה כואב? ועוד שאלות נהדרות.

נתחיל במעט עובדות על דיקור סיני

הטיפול הראשון באמצעות דיקור סיני (אקופונקטורה) היה, על פי הידוע, לפני למעלה מ- 4,000 שנה. אז נחשב הדיקור הסיני לאחת מיני שיטות רבות בעולם הרפואה הסינית, אבל ככל שחלפו השנים התבסס מעמדו של הטיפול, וכיום הוא עומד כנישה טיפולית בפני עצמה. הטיפול באמצעות דיקור סיני צלח את שיני הזמן, ונחשב כיום לאחת משיטות הטיפול היעילות בתחום הרפואה הסינית ברחבי העולם כולו.

 מה זה דיקור סיני?

שמו המקורי של הטיפול הוא אקופונקטורה, שמשמעותו בסינית: אקוס – מחט, פונקטורה – דקירה. ואכן מדובר בשיטת טיפול שמבוססת על החדרת מחטים דקיקות לנקודות מסוימות בגוף על פי האבחנה של המטפל. בגוף קיימות 365 נקודות אשר פרושות על שניים-עשר ערוצים, המוכרים בשם מרידיאניים. לכל אחד מהמרידיאניים יש קשר לאיבר מרכזי בגוף, ולכן יש לו גם משמעות שונה בטיפול. לרוב יבנה המטפל תוכנית טיפולית על פי אבחון מקדים שכולל תשאול כללי, אבחנת לשון ואבחנת דופק לפי הראייה הסינית, ובעזרתם יבחר את נקודות הדיקור המתאימות לטיפול. הדיקור נעשה באמצעות מחטים סטריליות וחד-פעמיות.

דיקור סיני

ולשאלת הכאב? דיקור סיני בדרך כלל אינו כואב. רוב האנשים אינם מרגישים כלל את המחטים. יש מקרים שהמטופל חש כאב בנקודה מסוימת, ויש אנשים בעלי רגישות גבוהה שירגישו כאב שלרוב יהיה מתון.

דיקור סיני הוא טיפול המשמש למגוון רחב של בעיות ומצבים, פיזיים, רגשיים ונפשיים, כמו; כאבי ראש, מיגרנות, בעיות גניקולוגיות, תופעות של גיל המעבר, כאבי גב, צוואר ופרקים, חוסר איזון במערכת ההורמונאלית, לשם חיזוק מערכת החיסון, מענה למחלות בדרכי נשימה, במערכת העיכול ובמערכת השתן, כמו כן מסייע הדיקור לטיפול במחלות אקוטיות ומחלות כרוניות, מחלות עור, הפרעות שינה, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

הרפואה הסינית מתבססת על תפישה הוליסטית, ומכאן שהיא גם ממליצה על טיפול שייתן מענה לשורש הבעיה. כלומר לאחר אבחון יציע המטפל למטופל לשלב לצד הדיקור סיני כלים נוספים מעולם הרפואה הסינית, כמו;טיפול בכוסות רוח, ייעוץ תזונה, צמחי מרפא, טווינה, מוקסה, אלקטרודות ועוד. רקיחה נכונה של צמחי מרפא כטיפול תומך יוצרת רובד נוסף ומשלים לטיפול בדיקור הסיני.

הפילוסופיה שעומדת מאחורי עולם הדיקור הסיני

התפישה המזרחית מניחה שהעולם מושתת על חוקים פיזיקליים, כאשר גופנו משול למיקרו-קוסמוס ועובד על פי חוקי היקום (המקרו-קוסמוס), התפישה טוענת שאם לא ננהג בהתאם לחוקיות הפיזיקלית גופנו יצא מההרמוניה ועלול לחלות. מטרת הדיקור הסיני היא לאזן את אנרגית החיים בגוף.

לחוסר האיזון מגיב הגוף באמצעות סימפטום שיכול להופיע בדמות של מחלה או כאב פיזי. בעזרת הכלים שרכשתי בלימודי הרפואה הסינית אני מאבחנת ומגדירה היכן קיימת חסימה או חוסר איזון בזרימת אנרגיית הצ’י, מנסה לאתר ולזהות את שורש הבעיה ולשחרר את החסימה בעזרת דיקור סיני ובעזרת כלים נוספים שעומדים לרשותי.

מזמינה אתכם אליי לחוות טיפול בדיקור סיני שיחזיר את הגוף ואת הנפש שלכם לאיזון ולהרמוניה…